Instalacja gazowa w samochodzie - czy to się opłaca?

Instalacja gazowa od kilku lat niezmiennie cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników samochodów. Montaż jej ma na pewno jeden ogromny plus - cena gazu w stosunku do pozostałych paliw jest bardzo niska, a przy częstej eksploatacji samochodu, koszty instalacji mogą się zwrócić nawet po roku użytkowania.

wstęp

Zalety auta na gaz

Mimo że samochód na gaz co roku wymaga dodatkowej diagnostyki, najlepiej w sprawdzonym serwisie samochodowym, koszty użytkowania są znacznie niższe. Również nie jest tajemnicą dla nikogo fakt, że spalanie gazu podczas jazdy jest wyższe od innego paliwa, jednak nie zmienia to faktu, że wydatki nadal są niższe.
Innym plusem jest automatyczna instalacja wtrysku z benzyny na gaz, co zwiększa naszą wygodę jazdy i nie powoduje obaw, że zapomnimy przełączyć paliwo.
Auto w gazie jest również dobre dla naszego środowiska. Produkuje mniejszą ilość spalin niż benzyna. Przemawiają za tym wyższe właściwości termodynamiczne, ułatwiające dokładniejsze spalanie.
Od jakiegoś czasu również salony samochodowe mają w swojej ofercie auta z fabrycznie montowaną instalacją gazową, co potwierdza wszelkie jej zalety.

Mity

Na forach internetowych krąży wiele mitów na temat instalacji LPG w samochodach. W większości problemy użytkowników aut na gaz wynikają z nieprawidłowej instalacji, nieregularnych przeglądów i niewiedzy. Tym bardziej warto starannie wybrać serwis samochodowy, który dokona montażu instalacji i udzieli niezbędnych porad.
Jednym z mitów, które często usłyszymy, to przykry zapach gazu w samochodzie, jednak ten problem nie występuje, jeśli mamy sprawny filtr powietrza. Spotykamy się również z opinią, że może dojść do wybuchu gazu w razie wypadku. Nic bardziej mylnego. Przy aktualnych zabezpieczeniach, jest to mało prawdopodobne, co więcej, w aucie na benzynę istnieje większe prawdopodobieństwo, że dojdzie do wybuchu.
Kolejny mit dotyczy komfortu jazdy samochodem na gaz. Auto na gaz podczas jazdy nie różni się niczym od jazdy samochodem na benzynę. Jeśli wszystko zostało dobrze zainstalowane, auto będzie zachowywało się tak samo jak napędzane innym paliwem.

 

Mity

Decyzja

Decyzja o montażu powinna być podjęta przez każdego użytkownika indywidualnie. Jeśli szukasz oszczędności, a także jesteś świadomym ekologicznie kierowcą, instalacja gazowa w aucie jest rozwiązaniem dla Ciebie.
W razie wątpliwości dotyczących instalacji LPG, Serwis Niedźwiedź Lock pomoże Ci podjąć słuszną decyzję. Możesz mieć pewność, że Twoje auto będzie w dobrych rękach.

Zalety

Doświadczeni
fachowcy

Atrakcyjne
ceny

Krótkie
terminy

Sprawdzone
części

Klienci o nas

Profesjonalne podejście, zespół mechaników ma szeroką wiedzę na temat mechaniki. To co nie udało się w innych serwisach przeze mnie odwiedzonych, to w Serwisie Niedzwiedz-Lock udało się bez problemu. 

Robert Sielski

Po nieudanych naprawach w wielu warsztatach, odwiedziłem Serwis Niedźwiedź. Usterkę naprawiono szybko, dostałem dane o stanie auta oraz wydruk błędów komputera. Dostałem auto zastępcze! Polecam!

Bartosz Przybyłek

Od wielu lat wszystkie swoje samochody wyposażam w blokady Niedźwiedź-Lock. To rozwiązanie jeszcze nigdy mnie nie zawiodło!

 

Łukasz Siedlarek

Pierwszą blokadę Niedźwiedź-Lock zamontowałam w swoim aucie w 1996 r., od tej pory wiem, że to jedyne rozwiązanie w kwestii zabezpieczenia auta. Zapomniałam, czym jest niepokój przed złodziejem.

Małgorzata Rosa